Alapítványunk hírei, cikkei

Új, meseíró kurátorral éled újjá az alapítvány!

A Meskete Gyermek Alapítvány már 2007 óta létezik, azóta rendelkezik adószámmal (18478750-1-18) és statisztikai számjellel (18478750-9499-569-18), azóta van benn, a birosag.hu civil szervezetek névjegyzésében is.

Az alapítvány bejegyzett célkitűzése a kezdetektől változatlan: "Az alapítvány a gyermeki készségek kreativitás, pedagógiai, nevelési és oktatási eszközökkel történő fejlesztése. A fiatalkori aktivitás kifejlesztése, fokozása, a hétköznapi iskolai és otthoni életben ritkán szerephez jutók körében hasznos elméleti és gyakorlati módszerekkel. A fiatalkori test- és mozgáskultúra fejlesztése, mentálhigiéniai nevelés, a vizuális és anyanyelvi kultúra fejlesztése, szociális érzék növelése és a toleranciára való tanítás. A 4 és 18 éves korú gyermekek személyiségformálása, és a XXI. századi európai kultúra szerinti nevelése."

Még korábban az alapítvány a Meskete.hu domain alatt volt elérhető, pár éve már nem rendelkezett webes eléréssel, és a domainen is a Meskete közösségi meseportál sok ezer meséje és sok száz írója kapott helyet, igen nagy látogatottság mellett.

Bár nagyon sok adományt és programot végzett korábban a Meskete Gyermek Alapítvány, kiemelkedett mindközül a Tündérkert fantázianevet viseló sport és egészség tanösvény, amely egyben egy fából készült élménypark is volt 4-18 éves gyeremekek számára. A helyszín sok-sok programnak adott otthont Szegeden a gyerekeknek, szüleiknek és nagyszüleiknek egyaránt.

Az elmúlt években azonban az alapítvány korábbi tulajdonosai más jellegű munkát végeztek és nem volt idejük, kapacitásuk a gyerekeket támogató alapítvány ügyeinek intézésére, ezért a Meskete.hu portálon is aktív írónő, Kőszegi-Arbeiter Anita vette át az alapívány kurátori szerepét, így a pénzügyeit és vezetését is.

Anita koordinálásával a Meskete írók, olvasók és maguk a Meskete oldal tulajdonosai is aktív önkénteseivé és segítőivé váltak a Meskete Gyeremek Alapítványnak és egy új fejezet indult útjára 2023 év végén, hogy nagyon sok kisgyeremek kaphasson ismét adományokat és kulturális fejlesztést a mesék varázslatos világa segítségével!

Alapítványunk kiemelt személyiségei

Kőszegi-Arbeiter Anita