Alapítványunk aktuális programjai, kampányai

Aktív Programjaink, kampányaink

A Meskete Gyermek Alapítvány elsődleges céljai között szerepel a gyermekek kulturális fejlesztése, oktatása és a kortárs irodalom megismertetése. Sajnos napjainkban nem minden családnak adatik meg, hogy mesekönyvet vásárolhasson gyermekeinek, alapítványunk pedig nekik szeretne segítséget, támogatást nyújtani, hogy ezek a családok is átélhessék a meseolvasás élményét.

Ennek elérése érdekében új és használt mesekönyv gyűjtő kampányba fogtunk, azzal a céllal, hogy a felajánlott mesekönyveket rászoruló családoknak adományozhassuk. Törekvéseinket már két ízben is siker koronázta.

A Meskete 2023-as családi évzáró programján a Meskete Gyermek Alapítvány egy Mesekönyv adomány ponttal képviseltette magát, ahol a rászoruló gyermekek számára gyűjtöttünk mesekönyveket. A mesekönyv gyűjtő akciót 2023 novemberében hirdettük meg, melyet a Meskete írói közül többen is támogattak saját mesekönyvükkel. A családi évzáróra lehetett hozni jó állapotú mesekönyveket, amelyek otthon már csak porosodnak, kallódnak, de más gyerekek számára még sok-sok mesés élményt jelenthetnek. A felajánlott kötetek végül a szombathelyi Védőnői Szolgálat Jézuska Járatára kerültek, és rengeteg gyermek karácsonyát tették boldogabbá.

A Meskete.hu 2024 tavaszán a Könyvajánló rovatának recenziós példányait ajánlotta fel a Meskete Gyermek Alapítvány számára, melyet Suhai Niki, más néven FullAnyuuuu juttatott el a pártfogoltjainak, hátrányos helyzetű, elsősorban bántalmazott anyukáknak és gyermekeknek.

A mesekönyvek gyűjtése változatlanul folyik, és azon dolgozunk, hogy 2024-ben minél több rendezvényen részt vehessünk egy Mesekönyv gyűjtőponttal, és a minél több hátrányos helyzetű családnak adhassunk mesekönyvet.

Aktív programjaink, kampányaink

Mesekönyv adományozás
Új és használt mesekönyveket gyűjtünk
majd adományozunk, rászoruló családok
és gyermekek számára.
#mesélnijó kampány
Újra népszerűvé tesszük a meseolvasást ismert színészek, énekesek, műsorvezetők, sportolók és influencerek segítségével!
Gyermek rendezvények
Szórakoztató gyerekprogramok, családi rendezvények, mesefelolvasó események, eseménydús országjáró roadshow-k.