Mesekönyv gyűjtés és adományozás

Megunt mesekönyveidet adományozd rászorulóknak!

A Meskete Gyermek Alapítvány egyik célja, hogy olyanokhoz is eljuttassa a meséket, akiknek ez sajnos nem adatott meg. Nagyon sok hátrányos helyzetű vagy nehéz körülmények között nevelkedő gyermek örülne azoknak a mesekönyveknek, amelyeket a TE gyermekeid már meguntak vagy kinőttek.

Jó állapotban lévő mesekönyveidet ne dobd ki, adományozd oda alapítványunknak és mi garantáljuk, hogy jó helyre fognak kerülni! Tegyél Te is boldoggá egy kisgyermeket és járulj hozzá kulturális fejlődéséhez a mesék varázslatos világán keresztül!

Mesekönyveidet küldd el a következő címre:
Meskete Gyermek Alapítvány - 9700 Szombathely, Szövő utca 39.

Vagy vedd fel velünk a kapcsolatot 9-15 óra között hívható számunkon: +36 30 623 2610 vagy e-mailben az anita@mesketealapitvany.hu címen és egyeztessünk az átadás/átvétel módjáról!

Mesekönyv adományozó pultunk a MESKETE.HU meseportál rendezvényein és kitelepülésein is elérhetőek!

Ezért kell a meséket eljuttatni rászoruló gyermekekhez

Az olvasott és hallgatott mesék kivételes eszközök a gyerekek fejlődéséhez és tanulásához. Ezen szórakoztató és tanulságos történeteknek számos pozitív hatása van a fiatal elmékre és szívükre. Az alábbiakban bemutatom, miért fontos és előnyös a mesékkel való foglalkozás a gyerekek számára.

Egyetlen könyv, egy teljes világ: A mesék egyedülálló lehetőséget kínálnak a gyerekeknek arra, hogy új és izgalmas világokba kalandozzanak el. Minden egyes könyv új kalandokat és élményeket nyit meg előttük, és ezáltal bővíti a látókörüket és fantáziavilágukat.

• Nyelvi fejlődés: Az olvasott és hallgatott mesék segítik a gyerekek nyelvi fejlődését. Az ismertetésük során a gyerekek új szavakat, kifejezéseket és nyelvtani struktúrákat tanulnak meg, amelyek segítenek fejleszteni kommunikációs készségeiket és szókincsüket.
  • Képzelőerő és kreativitás: A mesék képzeletbeli világokat teremtenek a gyerekek számára, és lehetővé teszik számukra, hogy elképzeljék és megalkossák a saját történeteiket. Ez fejleszti a képzelőerőt és a kreativitást, amelyek hasznosak az ötletelésnél és problémamegoldásnál.
  • Tanulságok és értékek: A mesék rendszerint fontos életleckéket és értékeket közvetítenek. A karakterek sorsa és döntései tanulságokkal szolgálhatnak a gyerekeknek a barátságról, empátiáról, kitartásról és becsületességről.
  • Érzelmi intelligencia: A mesékkel való azonosulás és az eseményekkel való együttérzés segíti a gyerekeket az érzelmi intelligencia kifejlesztésében. A karakterek érzelmi reakciói és tapasztalatai hozzájárulnak ahhoz, hogy a gyerekek jobban megértsék és kezeljék az érzelmeiket.
  • Szülő-gyermek kapcsolat: Az esti mesemondás hagyománya kiváló alkalom a szülők és gyermekeik közötti kötődés erősítésére. A közös olvasás és mesemondás különleges időt jelent, amikor a szülők figyelmet fordíthatnak a gyerekre, és mélyebb kapcsolatot építhetnek vele.
  • Kognitív fejlődés: A mesék segítik a gyerekek kognitív fejlődését is. A történetek követése, a cselekmény megértése és az összefüggések felismerése fejleszti az olvasási és gondolkodási készségeket.
  • Készségek fejlesztése: A mesék olvasása és hallgatása elősegíti a gyerekek koncentrációjának és figyelmének fejlődését, mivel hosszabb ideig kell elmerülniük a történetekben.
  • Alvás előtti rituálé: Az esti mesemondás hagyománya nyugtató és biztonságos rituálét teremt a gyerekeknek. A mesék elolvasása vagy meghallgatása elősegítheti a jobb alvást és a nyugodt lefekvést.
  • Önbizalom és önbecsülés: Az érdekes és pozitív karakterekkel való azonosulás segítheti a gyerekeket abban, hogy jobban megértsék önmagukat, és növelheti az önbecsülésüket.

Az olvasott és hallgatott mesék tehát nemcsak szórakoztató időtöltést nyújtanak a gyerekeknek, hanem sokféle szempontból hozzájárulnak fejlődésükhöz és tanulásukhoz. Azok a gyerekek, akik rendszeresen találkoznak a mesékkel, jobban felkészülnek az iskolai és az élet kihívásaira, és gazdagabb szellemi és érzelmi világgal rendelkeznek. Az olvasás és hallgatás örömét megosztva gyarapíthatjuk gyermekeinket, és egész életükre szóló szeretetet és tiszteletet alakíthatunk ki az irodalom és a történetmesélés iránt.

További információk: anita@mesketealapitvany.hu
kid_playing