Alapítványunk bemutatkozása és céljai

Ismerd meg a Meskete Gyermek Alapítványt

A Meskete Gyermek Alapítványnak a 2018-as megalakulása óta, elsődleges céljai között szerepel a gyermekek kulturális fejlesztése, oktatása és a kortárs irodalom megismertetése.

Bár nagyon sok adományt és programot végzett korábban a Meskete Gyermek Alapítvány, kiemelkedett mindközül a Tündérkert fantázianevet viselő sport és egészség tanösvény, amely egyben egy fából készült élménypark is volt 4-18 éves gyermekek számára. A helyszín sok-sok programnak adott otthont Szegeden a gyerekeknek, szüleiknek és nagyszüleiknek egyaránt.

Az elmúlt években azonban az alapítvány korábbi tulajdonosai más jellegű munkát végeztek és nem volt idejük, kapacitásuk a gyerekeket támogató alapítvány ügyeinek intézésére, ezért a Meskete.hu portálon is aktív írónő, Kőszegi-Arbeiter Anita vette át az alapítvány kurátori szerepét, így a pénzügyeit és vezetését is.

Ennek eredményeként alapítványunk nemrégiben együttműködést kötött Magyarország vezető mese alapú platformjával, a Meskete.hu portállal, ahol több mint 700 hazai meseíró, közel 5.000 meséje és verse kapott helyet. Közös céljaink megvalósítása érdekében óriási támogatást kaptunk tőlük, amely nem csak tartalmi, de kapcsolatrendszeri, humán erőforrás béli és anyagi jellegű is. Kőszegi-Arbeiter Anita koordinálásával a portál számos illusztrátora, írója, költője és a portál mögött álló munkatársak is önkéntesként aktívan részt vesznek az alapítványunk munkálataiban, és egy új fejezet indult útjára 2023 év végén.

Célunk, hogy sok kisgyermek kaphasson ismét adományokat és kulturális fejlesztést a mesék varázslatos világa segítségével!

Az alapítvány bejegyzett célkitűzése változatlanul megmaradt: "Az alapítvány a gyermeki készségek kreativitás, pedagógiai, nevelési és oktatási eszközökkel történő fejlesztése. A fiatalkori aktivitás kifejlesztése, fokozása, a hétköznapi iskolai és otthoni életben ritkán szerephez jutók körében hasznos elméleti és gyakorlati módszerekkel. A fiatalkori test- és mozgáskultúra fejlesztése, mentálhigiéniai nevelés, a vizuális és anyanyelvi kultúra fejlesztése, szociális érzék növelése és a toleranciára való tanítás. A 4 és 18 éves korú gyermekek személyiségformálása, és a XXI. századi európai kultúra szerinti nevelése."

Alapítványunk kiemelt személyiségei

Kőszegi-Arbeiter Anita